-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Sport

Iniesta: Largimi nga Barcelona ishte vendim i duhur

Ish-mesfushori i Barcelonës, Andres Iniesta ka insistuar që ishte momenti i duhur për t’u larguar në Japoni, pasi që ai u largua nga katalanasit...

Kessie mundësi rikthimi në kampionatin italian, Barcelona kërkon shkëmbimin e tij me Brozoviç

Klubi katalanas, Barcelona i ka ofruar Interit një marrëveshje shkëmbimi mes mesfushorit, Franck Kessie dhe Marcelo Brozoviç. Lajmi u bë me dije nga mediat spanjolle. Kessie...

Ronaldo nuk i harron ish-shokët e skuadrës, viziton madrilenët në stadiumin e Al Nassr

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo nuk e ka harruar ish-klubin e tij Real Madrid dhe ka shkuar për t’i vizituar. Madrilenët ndodhen në Arabinë Saudite për...

Nga futbolli drejt besimit, ja arsyeja që e shtyu Mulryne të linte futbollin për tu bërë prift

Ish-futbollisti i Manchester United, Phil Mulryne la botën e futbollit, paratë e shumta dhe famën për t’u bërë prift katolik. Arsyeja e këtij vendimi ishte...

Rama premtoi ndërtimin e tre stadiumeve, Braçe: Prishni ngrehinat që pengojnë projektin e plotë të Partizanit!

Deputeti socialist Erion Braçe ka reaguar mbi premtimin e Edi Ramës se do të ndërtohen tre stadiume të reja, në Durrës, Vlorë e në...

Banderola dhe thirrje kundër Kosovës, FIFA nuk e harron Serbinë, 50 mijë franca gjobë

Komiteti Disiplinor i FIFA-s ka ndëshkuar Federatën e Futbollit të Serbisë me një gjobë prej 50 mijë frangash për shkak të thirrjeve fyese nga...

Klubi rival i Al Nassr kërkon Lionel Messin, 300 milionë euro gati për argjentinasin

Ylli argjentinas, Lionel Messi është dëshira e ekipit arab, Al Hilal i cili është rivali kryesor i ekipit të Cristiano Ronaldo, Al Nassr. "Mundo Deportivo"...

Joao Felix nuk e nis mirë debutimin me Chealsea, del me karton të kuq

Chelsea po luan si mysafir i Fulham, ku në këtë përballje ka debutuar edhe portugezi, Joao Felix. Portugezi u afrua te Chelsea para dy ditësh,...

I kërkuar nga shumë ekipe, Moukoko akuzohet për falsifikim të moshës së tij

Adoleshenti më i kërkuar në botë, 18-vjeçari Youssouf Moukoko mund të jetë më i madh se sa pretendon ai. Në Gjermani u shfaq një certifikatë...

Brazili në kërkim për trajnerin e ri, sytë nga Luis Enrique

Spanjolli Luis Enrique është trajneri që kombëtarja e Brazilit dëshiron ta vendosë në krye të skuadrës së tyre. Të udhëhequr Tite ata u eliminuan në...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al