-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Ina zhupa

Spiropali përplaset ashpër me Zhupën: More atributet e Açkës

Elisa Spiropali ka replikuar me deputeten e PD, Ina Zhupa pas fjalës së kësaj të fundit në foltore. Zhupa deklaroi se Kuvendi ka kaluar në...

Rama-RAI3/ Zhupa i përgjigjet Spiropalit: Ju ka zënë halli, Komisioni i Medias të reagojë

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elsia Spiropali, ditën e sotme paralajmëroi refuzimin e kërkesës së opozitës për mbledhjen e Komisionit të Medias, ku do...

Zhupa: Nuk do bëjmë debat shterpë me ju për informacione

Deputetja Ina Zhupa ka bërë me dije se komisioni funksionin në bazë të ligjeve. Ajo u shpreh në mbledhjen e komisonit është e qartë...

Kërkesa për ‘Butrintin’, Ina Zhupa: Kushtetuesja i vuri kapakun, hapi i radhës, SPAK!

Deputetja demokrate Ina Zhupa ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për të hedhur poshtë kërkesën e PD për shfuqizimin e ligjit për administrimin...

Ina Zhupa: Bylisi po jepet me koncesion

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa denoncon se ka mungesë transparence mbi fondet dhe menaxhimin shtetëror që po përgatitet për teatrin e Bylisit. “Bylisi ka...

‘Anuloni Butrintin’/ Zhupa: Sot presim drejtësi nga Kushtetuesja

Deputetja e PD-së, Ina Zhupa i kërkoi sot që Gjykata Kushtetuese të japë drejtësi për koncesionin e Butrintit që miratoi qeveria, por opozita është...

Ina Zhupa: Shkeljet që gjeti UNCESO për Butrintin

Ina Zhupa: Raporti kritikon heqjen e 600 hektarëve nga zona buferike nga Parku i Butrintit. Shkelja e pestë që evidenton UNESCO është ajo që...

Miratohet ligji i zonave të mbrojtura, Zhupa: Qeveria u çmend, e çojmë në Kushtetuese

Deputetja e PD-se, Ina Zhupa paralajmeroi se ligjin per zonat e mbrojtura qe miratoi sot qeveria do ta çojne ne Gjykaten Kushtetuese. "Do ta...

Flet deputetja e PD, ja pse Rama bashkoi ministrinë e Ekonomisë me të Kulturës

Deputetja e Partisë Demokratike Ina Zhupa, ka reaguar së fundmi për vendimin e qeverisë në lidhje me shkrirjen e ministrisë së kulturës në një...

FOTO/ Ministra dhe deputetë u penguan, çfarë nuk u pa nga aksioni i opozitës

Seanca e sotme parlamentare u shoqërua me debate dhe tensione të ashpra mes deputetëve të PD dhe atyre të PS. Demokratët nuk janë lejuar të...

Latest news

/5pyetjet.al