-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#lobimi rus

Vetë u fsheh! Basha nxjerr Karabinën: “BBC” gënjen, Luli nuk mori lekë nga rusët

Partia Demokratike zyrtare ka reaguar pas artikullit investigues të BBC-së që theksonte se Lulzim Basha në 2017 mori 500 mijë dollarë nga rusët e...

Lobimi rus? Berisha: Nuk kam prova të reja, Basha raport personal me kompaninë ruse

Auditi i selisë blu nuk ka gjetur asnjë provë të re për financimet e dyshuara ruse të PD-së në kohën e Bashës. Por Sali...

Lobimi rus? Berisha nxjerr raportin: Origjinën e 500 mijë $ e di Basha, por refuzoi të flasë

Sali Berisha shfajësoi sot PD-në duke i lënë përgjegjësinë e lobimit të dyshuar rus në SHBA vetëm Lulzim Bashës. Ledina Mandija në cilësinë e...

500 mijë $, lobim rus? Mandija flet te ‘5pyetjet.al’: Basha refuzoi të flasë, dosja me provat

Nga Dylber Balla Sali Berisha zbuloi se auditi i PD-së për fondet e dhëna nga Lulzim Basha për lobim në SHBA mbylli dosjen. Ai tha...

Altin Shehu: Dy koncesionarët e çiftit Berisha-Meta dhe “rusët” që zbulojnë “rus”

Akuzat e Sali Berishës dhe Ilir Metës për lidhje të qeverisë së Edi Ramës me oligarkë rus që veprojnë në fushën e hidrokarbureve rezultojnë...

Bedri Islami: Rama, McGonigal dhe fondet ruse për PD-në

Kali i betejës kundër Edi Ramës dhe qeverisjes tani është bërë afera e një nëpunësi të lartë të FBI, i cili drejtonte një divizion...

A do i kërkojë falje Bashës pas skandalit “McGonigal”? Berisha: Lul, ku i more lekët?

https://www.youtube.com/watch?v=PqmV4dWvTB4 Dosja “McGonigal” vijon që të jetë kryefjalë në Shqipëri. Kryetari i PD-së Sali Berisha që akuzon se Rama dhe ish-agjenti i FBI-së i futën...

Berisha thirrje Bashës: Nga dolën 600 e ca mijë euro? Dil trego!

Gjatë takimit me qytetarë të Pukës, kryetari i PD, Sali Berisha u ndal te financimi rus i Partisë Demokratike. Sipas Berishës, Rama mori peng...

Sa “gisht” keni? Rama bën një paralajmërimin e fortë, çfarë do të ndodhë?

Kryeministri Edi Rama ka hedhur poshtë duke rrëzuar pretendimet e Sali Berishës, se ka ndërhyrë për të mbyllur dosjen e lobimit rus të Lulzim...

PD 500 mijë dollarë nga Putin, Rama: Drejtësia s’e bëri detyrën

Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë për raportin e qeverisë amerikane, që PD në kohën e Lulzim Bashës në 2017 mori...

Latest news

/5pyetjet.al