-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

osmani

Nënsekretarja e Shtetit Amerikan viziton Kosovën

Nënsekretarja e Shtetit Amerikan për Diplomaci Publike, Elizabeth Allen, gjatë kësaj jave do të zhvillojë vizitë në Bosnjë, Serbi, Kosovë e Maqedoni të Veriut. Siç...

DW: Përballje e ashpër Osmani-Vuçiç në Këshillin e Sigurimit

Në këtë seancë raportoi edhe shefja e misionit të OKB-së në Kosovë (UNMIK), Caroline Ziadeh, e cila shprehu pakënaqësinë e saj për mungesën e...

Votimi pro antarësimit të Kosovës në KiE, reagojnë Kurti dhe Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, votimin e Asamblesë parlamentare pro anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës e ka quajtur moment historik në rrugëtimin...

Osmani takim me presidentin e Maqedonisë: Duam stabilitet!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në vizitë pune presidentin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski. Në takim me...

Osmani: Nuk heqim dorë kurrë nga vendi i merituar në familjen evropiane

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar në lidhje me ngjarjen historike të liberalizimit të vizave. Ashtu si kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, edhe Osmani...

Von der Leyen nesër vizitë në Prishtinë, takim me Kurtin dhe Osmanin

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen që nga dita e sotme do të nisë tnjë vizitë katërditore në Maqedoninë e Veriut, Kosovë,...

Mbledhja e OKB-së, Osmani: Gënjeshtrat e Bërnabiç kaluan çdo kufi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një intervistë për RTV21 pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së u shpreh se kjo është një...

Osmani në New York, përfaqëson Kosovën në takimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar drejt New York-ut ku do ta përfaqësojë vendin në Këshillin e Sigurimit të Organizatës së Kombeve të...

Perëndimi me përpjekje të reja për “ripërtëritjen” e bisedimeve Kosovë-Serbi

Përfaqësues të vendeve kryesore perëndimore, pritet të qëndrojnë të shtunën me 21 tetor në Kosovë dhe në Serbi, në përpjekje për të ripërtërirë procesin...

Osmani takim me komandantin e ri të KFOR-it

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një takim me gjeneralmajor Ozkan Ulutas pas marrjes së drejtimit të KFOR-it. Osmani gjatë takimit e ka uruar...

Latest news

/5pyetjet.al