-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

samiti i tiranes

Pse nuk erdhe në Tiranë? Kurti: E kisha axhendën e zënë

Kryeministri Albin Kurti nuk ishte në samitin Ekonomik të Tiranës. Kjo solli reagime të shumta. Vetë Kurti ka treguar arsyen e mospjesëmarrjes në Samitin...

Agron Gjekmarkaj: Kronikë nga ziafetet dhe propozimet historike të Babos

Gojëdhënat thonë që dikur një “zot shtëpie” ndante punët në mëngjes, kur dikë e çonte për dru, dikë me bagëti, tjetrin në arë e...

“Ishte i cunguar”! Çfarë i tha Rama ‘kokë më kokë’ Zelenskyt?

Tetë liderë të Europës Juglindore u mblodhën në Tiranë për t’i treguar Presidentit të Ukrainës Vlodymyr Zelensky mbështetjen e kësaj pjese të kontinentit. Zelensky...

Firmosi deklaratën e Tiranës, Vuçiç: Nuk flitet për sanksionet kundër Rusisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç firmosi deklaratën e përbashkët të Samitit të Tiranës për Ukrainën, por për mediat u justifikua duke u shprehur se...

Shaban Murati: Të duash Ukrainën më shumë se Kosovën

Në datën 28 shkurt 2024 kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe presidenti i Ukrainës Volodimir Zelenski nënshkruan në Tiranë “Traktatin e Miqësisë dhe të...

Trupat e NATO-s në Ukrainë? Zelensky: Putin si Hitleri, luftë me vrasësin

Presidenti ukrainas, Zelensky komentoi nga Tirana deklaratën e presidentit francez, Macron që la të hapur mundësinë që trupat e NATO-s të futeshin në Ukrainë...

Fotoja familjare mbyll samitin e Tiranës, Vuçiç largohet pa firmosur

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç nuk pranoi që të firmoste deklaratën përfundimtare pas samitit në Tiranë për Ukrainën. Qëndroi në foton familjare. Komunikoi diçka me...

Zelensky në Tiranë: Formula e paqes në Ukrainë

Presidenti ukrainas, Zelensky tha në Tiranë se plani me 10 pika për paqen zgjidh cdo aspekt të luftë dhe pushimit rus. Ai tha se...

Zelensky në Tiranë: Kemi probleme në front, do të prodhojmë armë në Ballkan

Ukraina ka probleme me municionet në frontin e luftës me Rusinë. Për këtë arsye Presidenti Zelensky nga Tirana ku u zhvillua samiti me vendet...

Leyen-Michel-Rama: Mesazhet e samitit të Tiranës

Konferencë e përbashkët për shtyp e Presidentit të Këshillit të Europës Charles Michel, Presidentes së Komisionit Europian Ursula von der Leyen dhe Kryeministrit Edi...

Latest news

/5pyetjet.al