-sidi education-spot_img
27.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Lëkundjet e tërmetit vijuan, 8 pasgoditje gjatë natës, ja sa ishin magnitudat!

Kryesoret

Shqipëria u lëkund mbrëmjen e djeshme nga një tërmet i fortë, i cili ka shkaktuar shqetësime te qytetarët, kryesisht në veri dhe në Tiranë.

Nuk ka qetësi nga tërmeti! Tre pasgoditje pas shkundjes së fortë

Tërmeti u ndje në 4 shtete, Shqipëri, Maqedoni e Veriut, Kosovë dhe Mal të Zi.

Gjatë natës numërohen të paktën dhe 8 pasgoditje të tjera me magnitudë 2 ose pak mbi 2 që kanë ndodhur në territorin shqiptar.

“Ishte i fuqishëm”! Banorët rrëfejnë tmerrin: Tërmeti çau pallatin

Sipas EMSC, lëkundja ishte në magnitudën 5.2 të shkallës Rihter. Disa minuta më pas u shoqërua nga një pasgoditje.

Lëkundjet u ndjenë në disa qytete si Tirana, Pogradeci, Lezha dhe Durrësi.

“Tërmet, tërmet! Shpejt përjashta”! Panik dhe tronditje në Tiranë

Ndërkohë EMSC raporton se epiqendra e tërmetit ishte 14 km nga qyteti i Burrelit dhe me thellësi 2 km.

Dridhjet e tokës shkaktuan frikë dhe panik te një pjesë e qytetarëve të Tiranës dhe qyteteve të tjera ku u ndjenë lëkundje që dolën me shpejtësi jashtë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit