-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Vazhdon takimi në Ohër, gati 10 orë bisedime dhe akoma asnjë vendim

Kryesoret

Kanë kaluar gati 10 orë prej kur kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç kanë nisur në Ohër takimet ndaras dhe me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell dhe emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Palët po bisedojnë për zbatimin e propozimit evropian për normalizimin e raporteve mes dy vendeve, për përmbajtjen e të cilit u dakordsuan në takimin e 27 shkurtit në Bruksel.

Fillimisht krerët e dy shteteve u takuan ndaras me përfaqësuesit e BE-së, takime këto që nisën në orën 10:00.

Pastaj, pak pas orës 15:00 ka nisur takimi përfaqësuesit e BE-së. Gjatë këtij takimi palët patën një pauzë të shkurtër për t’u rikthyer sërish në bisedime.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit