-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Nxorrën thikat dhe sulmuan policët, arrestohen 4 persona

Kryesoret

Policia e Kosovës ka njoftuar për një sulm ndaj punonjësve të saj ka ndodhur në Ferizaj.

Bëhet me dije se njësia e policisë gjatë kontrollit që po ushtronin inspektorët e komunës në lidhje me shembjen e një objektit, janë sulmuar fizikisht dhe me një mjetë të prehtë (thikë) nga katër të dyshuar.

“Raportohet se njësiti policor gjatë asistimit të Inspektorëve të Komunës në lidhje me rrënimin e një objektit, janë sulmuar fizikisht dhe me një mjetë të prehtë (thikë) nga katër të dyshuar meshkuj kosovarë, duke u shkaktuar lëndime trupore zyrtarëve policorë, të cilëve u është ofruar tretman mjekësor,” thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkohë mësohet se të dyshuarit janë arrestuar. Pas marrjes në pyetje 3 prej tyre janë lënë në paraburgim dhe vetëm njëri është lënë i lirë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit