-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

“Tempulli”/ Gjykata e Elbasanit lë në burg Ujkun e Cërrikut dhe policin

Kryesoret

Gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për 9 të arrestuarit në kuadër të megaoperacionit antidrogë “Tempulli”.

Të arrestuarit dolën sot para Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan të cilët u njohën me masën e sigurisë.

Ndër të arrestuarit është edhe personazhi i famshëm i njohur me pseudonimin “Ujku i Cërrit” i cili do të qëndrojë në burg pas vendimit të sotëm.

Gjatë këtij operacioni u vunë në pranga në qytete të ndryshme të Qarkut Elbasan shtetasit:

  1. Stiven Faqolli
  2. Gildi Ballolli
  3. Mikel Poçi
  4. Saimir Rexhepi (Ujku i Cërrikut)
  5. Francesko Braho
  6. Endrit Kovaçi
  7. Ervis Duzha
  8. Saimir Hysa, polic i komisariatit Cërrik, ish-shofer i shefit të komisariatit të Librazhdit.
  9. Rapi Malaj

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit