-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Një gabim i kushton shtrenjtë Ballkanit, mundet në “Air Albania”

Kryesoret

Ballkani ka bërë një hap të gabuar duke dëmtuar rëndë shanset që ka për t’u kualifikuar në fazën tjetër në Ligën e Konferencës.

Skuadra e drejtuar nga Ilir Daja është mundur sot në “Air Albania” nga Viktoria Plzen, në një sfidë që mund ta kishte fituar duke parë çfarë prodhoi në pjesën e parë të duelit.

Skuadra kosovare krijoi më shumë lojë e raste në pjesën e parë, duke iu afruar golit të avantazhit, teksa në të dytën kishte më pak ritëm dhe vuajti edhe trysninë e miqve, në fund, nëj dalje e gabuar e portierit Koliçi solli golin e Plzen që siguroi kështu një fitore minimale.

Kështu, kampionëve të Kosovës tashmë u duhet një fitore ndaj Dinamo Zagrebit në transfertë për t’u kualifikuar, duke e bërë një “finale” të mirëfilltë ndeshjen e fundit në grup./Panorama Sport

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit