-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Begaj për ndarjen nga jeta të Mirush Kabashit: Lamtumirë artistit që ngriti peshë sallat

Kryesoret

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka reaguar për ndarjen nga jeta të aktorit Mirush Kabashi këtë të martë.

“Lamtumirë Artistit që mbajti gjallë brenda nesh dashurinë për artin dhe ngriti peshë sallat kudo performoi! Lamtumirë “Nder i Kombit”, Mirush Kabashi,” shkruan Begaj në Facebook.

Shuhet “Sokrati” shqiptar! Ja cilat janë rolet e pavdekshme që la pas Mirush Kabashi

Kabashi ishte aktor i rreth 100 roleve, në teatër dhe filma. Shpesh ka qenë edhe prezantues i aktiviteteve të shumta artistike.

Gjithashtu, Kabashi është cilësuar si një nga interpretuesit më të mëdhenj të poezisë.

Arti në zi! Ndahet nga jeta aktori Mirush Kabashi

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit