-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Gurë, baltë e vërshim lumenjsh! Informacioni i parë, ku janë rrugët e bllokuara

Kryesoret

Shqipëria është përfshirë nga moti i keq me reshje dhe stuhi në disa pjesë të territorit. Disa nga akset që kanë probleme me qarkullimin janë; Rruga e Arbrit, në Murrash, që ndodhet në Librazhd, por edhe në veri e jug. ARRSH bën bilancin e parë këtë mëngjes.

“Gjatë natës ka pasur reshje shiu 💦me intensitet sidomos në zonën Veriore të vendit, duke sjellë rënie gurësh e materialesh në trup të rrugës🚜 në segmentet Dushaj-Sheshi i Trageteve-Lekbibaj, Hani i Hotit-Tamarë, Bogë-Theth, Ura e Zapodit-Shishtavec, Elbasan-Librazhd⚠️

🦺Grupet e punës të mirëmbajtjes me mjete kanë punuar pa ndërprerje për të siguruar qarkullim normal🛣️ Qarkullimi vijon pa probleme në të gjitha akset nacionale” mbyllet njoftimi.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit