-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Djali u arrestua në Turqi, babai i Licit në SPAK: Është i pafajshëm, kam prova!

Kryesoret

Pak ditë më parë në Turqi u arrestua Ibrahim Lici, person i akuzuar dhe i shpallur në kërkim për vrasjen e Endri Mustafës.

Mustafa Liçi, babai i të akuzuarit, ditën e sotme para hetuesve të SPAK deklaroi se djali i tij ka qenë në Tiranë kur është vrarë Endri Mustafa.

“Dosjen e ka bërë gati Ardit Hasanbegaj dhe Niko Brahimaj. Pasi bëri dosjen e djalit tim Niko Brahimi u bë drejtor i Policisë Kriminale. Kam dorëzuar pamjet filmike dhe qelizat telefonike që djali im ndodhej në Tiranë. Pamjet i kam bërë në shumë kopje se nuk kam besim” tha Lici.

Ibrahim Liçi u dënua nga gjykata e Shkodrës NË VITIN 2021, PËR VEPRAT PENALE “Vrasje me paramendim” dhe “prodhim të armëve shpërthyese dhe municioneve”, pasi dyshohet se në 15.05.2021 ka vrarë me pistoletë Endrit Mustafa.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit