-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ilir Meta mbledh partinë për kalçeto! Gjuan ‘topin’ drejt Ramës dhe SPAK-ut

Kryesoret

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka qenë sot në Lezhë ku ka luajtur një ndeshje futbolli. Ndeshja u zhvillua mes ekipit të Partisë së Lirisë në Tiranë dhe strukturave në Lezhë.

Edhe në këtë rast  Meta, ishte serish i ashpër me sistemin e drejtësisë dhe kryesisht SPAK-un që sipas tij është vënë në shërbim te pushtetit.

Ai e quajti te papranueshme mos reagimin e ndërkombëtarëve për Reformën në drejtësi.

“Këto ngjyra të jashtëzakonshme na bëjnë që të jemi gjithmonë me të vërtetën dhe me të drejtën. Sa i takon atyre që kërkojnë ndihmë për deklarata për të mbrojtur kapjen e tyre që e shohim me sytë e tyre të gjithë shqiptarët, ky është problemi i tyre.

Sa do përpjekje të bëjë Ramaforma për të shkatërruar pluralizmin poltik, kjo është e sigurt që është e dështuar. Sado të përpiqet të marrë peng njerëz të caktuar njerëz brenda opozitës për të shkatërruar pluralizmin, është mision i pamundur.

Vendimet që do merren në Konventë do jenë shumë të rëndësishme për të kthyer reformën në drejtësi në shinat kushtetuese, që janë 140 vota dhe jo 69 votat e Arta Markut dhe të atij lloj SPAK që thotë afërmendsh Gjykata do vendosë ca thotë Prokuroria”, tha Meta.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit