-sidi education-spot_img
28.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Basha: Edi Rama nuk e do votën e diasporës!

Kryesoret

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nëpërmjet një postimi në Facebook, është shprehur se vota e emigrantëve është një detyrim dhe se Edi Rama nuk e do diçka të tillë.

Sipas tij, PD është e vetmja forcë politike që ka një plan konkret për votën e diasporës.

“Edi Rama nuk e do Votën e Diasporës!

Partia Demokratike është e vetmja forcë politike që ka një propozim konkret për Votën e Diasporës.

Angazhimi ynë që nga viti 2016 është që emigrantët të votojnë aty ku jetojnë.  Vota e diasporës nuk është vetëm një e drejtë kushtetuese, por është përmbushje e një detyrimi ndaj Shqipërisë dhe ndaj shqiptarëve.

Të vendosur që vota e bashkatdhetarëve tanë, që jetojnë në emigracion, të ketë peshë të plotë në vendimmarrje të rëndësishme politike!” shkruan Basha.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit