-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Vlorë/ Borxhe deri në ‘fyt’ dhe ‘sherr me armë’, kapet 30-vjeçari në kërkim

Kryesoret

30-vjeçari, Romarjo Alliaj, i shpallur në kërkim është arrestuar paraditen e kësaj të premteje në Vlorë.

Ai është dënuar me 1 vite e 5 muaj burg për veprën penale ‘Mashtrimi’. Në bashkëpunim me një shtetas tjetër kanë inskenuar një konflikt me armë zjarri, në aksin rrugor “Vlorë-Levan”. Mësohet se 30-vjeçari kërkonte të përdorte këtë inskenim për t’i shpëtuar borxheve.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Vlorë, në vijim të operacioneve për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim, të cilat zhvillohen në kuadër të megaoperacionit “Sundimi i ligjit”, organizuan dhe finalizuan operacionin e koduar “Location 3”, si rezultat i të cilit, në aksin rrugor “Vlorë-Orikum”, u kap shtetasi i shpallur në kërkim kombëtar:

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit