-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Aktualitet

Flakët po përpijnë sipërfaqen e madhe e po rrezikojnë banesat, arrestohet 72-vjeçari në Fier

Policia e Fierit ka arrestuar 72-vjeçarin me inicialet H. L., i cili ka ndezur zjarr për të djegur mbeturinat dhe zjarri ka dalë jashtë...

Po digjte mbeturinat, flakët dalin jashtë kontrollit në Kashar, arrestohet 55-vjeçari

Policia e Tiranës ka arrestuar një 55-vjeçar me inicialet O. M., banues në Kashar, i cili ditën e sotme ka ndezur zjarr për të...

Zjarri në Patos pranë nënstacionit, OSHEE: Stakohet energjia elektrike

Disa vatra zjarri vijojnë të përhapen masivisht në rrethinat e Fierit dhe njëra prej tyre shumë pranë nënstacionit të OSHEE. Vet OSHEE njofton se për...

Ja “burgu” ku mbahej 22-vjeçarja nga burri, fqinjët: Vishej nga koka te këmbët, dilte 2 ose 3 herë gjatë viteve

Mediat greke kanë publikuar pamjet e shtëpisë ku mbahej e mbyllur 22-vjeçarja shqiptare Dafina Kurti, nga bashkëshorti i saj prej gati 2 vitesh. Në shtëpinë në...

Disa vatra zjarri aktive në Fier, ndërhyrje nga ajri në disa zona

Një situatë problematike me zjarret është paraqitur sot në zonat përreth Fierit ku momentalisht numërohen disa vatra aktive. Në disa zona terreni i vështirë për...

Ndezën zjarre dhe dogjën sipërfaqe me ullinj, procedohen 2 persona në Himarë

Policia e Himarës ka identifikuar dy autorët e dy rasteve të zjarrvënieve në fshatrat Kallarat dhe Qeparo ndaj të cilëve ka nisur procedimi penal. Bëhet...

Dhunoi gruan se lindi vajzë, babai i të riut: Nusja mund të ketë lidhje, do të fusë djalin në burg

Aurel Kurtit është shqiptari me banim në Greqi i cili u arrestua pasi për dy vite me radhë ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes së tij. Lidhur...

Zjarr në një servis makinash, digjen disa automjete

Një servis makinash është përfshirë nga zjarri ditën e sotme në fshatin Duhël të Suharekës në Kosovë. Si pasojë e zjarrit mësohet se janë djegur...

Zjarr në hyrje të Lezhës, rrezikohet një fabrikë

Një zjarr ka rënë në anë të rrugës kryesore në hyrje të qytetit të Lezhës. Flakët janë përhapur me shpejtësi dhe vënë në rrezik dhe...

Zjarr në Darëzezë të Fierit, flakët përhapen me shpejtësi, rrezikohet pylli

Një vatër zjarri është aktivizuar në Darëzezë të Fierit në zonën e quajtur Pertiq. Flakët janë përhapur me shpejtësi, duke rrezikuar pyllin me pisha ndërsa...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al