-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Artet

“Levitating” e Dua Lipës shpallet kënga e vitit

Mbrëmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve “iHeartRadio Music Awards 2022”, ku Dua Lipa rrëmbeu çmimin më të madh. “Levitating” fitoi çmimin “Kënga e...

Enver Petrovci rikthehet pas mungesës së gjatë në Teatrin e Kosovës

Pas shumë vjetësh, aktori Enver Petrovci kthehet në skenë e Teatrit Kombëtar të Kosovës. Të hënën në mbrëmje, më 21 mars 2022, Teatri Kombëtar i...

Seriali komik ku luan Volodymyr Zelensky thyen rekorde – VIDEO

Një gamë e rrjeteve globale kanë nisur të blejnë të drejtat e transmetimit të serialit komik “Shërbëtori i Popullit” në të cilin ka luajtur...

Fotografia prekëse e luftës në Kosovë: 30 orë ecje me vëllain e vogël në krahë

Periudha e luftës së fundit në Kosovë është njëra nga ngjarjet më të trishta që s’do të harrohet me gjenerata, pikërisht për shkak të...

Aktori hollivudian në Kiev për dokumentarin mbi luftën në Ukrainë

Ndërkohë që Ukraina është e pushtuar nga Rusia, aktori i njohur, Sean Penn ka shkuar në Kiev dhe po xhiron një dokumentar për kompaninë...

Shoferi i autobusit që vodhi një kryevepër të Goya

Në vitin 1961, një portret i artistit u zhduk nga Galeria Kombëtare e Mbretërisë së Bashkuar. Ndërsa Duka, publikohet një film për vjedhjen, Nicholas Barber...

Në Pejë nga aksioni i së martës, 17 të arrestuar dhe 5 milionë euro pasuri e ngrirë,

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore në Pejë, ka realizuar të martën një aksion kundër krimit të organizuar, ku k arrestuar 17...

Vëllezërit e talentuar nga Kosova, interpretojnë me 5 instrumente muzikore

Blini dhe Drini Blakaj janë dy vëllezërit nga Kosova, të cilët janë të dashuruar me traditën. Blini i bie daires dhe tupanit, teksa shkëlqen...

Pas kritikave të shumta “The Courtauld Gallery” heq nga shitja suvenirët “e pandjeshëm” të Van Gogh

Një galeri arti në Londër ka hequr disa suvenire në lidhje me Vincent Van Gogh nga dyqani i saj i dhuratave, pasi ato u cilësuan si...

‘Mëshira’ e Mikelanxhelos, vepra që gjithnjë e ka vënë qenien njerëzore para pikëpyetjeve

”Mëshira” e Mikelanxhelos, e njohur ndryshe Mëshira Vatikan, është një nga veprat më të bukura të krijuara nga gjeniu i Rilindjes Italiane. Një kryevepër...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al