-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Ekonomia

Pse u ulën çmimet e naftës pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit?

Çmimet e naftës ranë në tregtinë e hershme aziatike pas sulmit hakmarrës të Iranit ndaj Izraelit gjatë fundjavës. Nafta e papërpunuar Brent - një pikë...

Kursi i këmbimit/ Ja me sa po blihen dhe shiten euro, dollari dhe paundi

Sot, më 15 prill 2024, dollari amerikan blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.5 lekë. Euro blihet me 101 lekë dhe shitet 101.7 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje me...

Kursi i këmbimit/ Luhaten sërish monedhat e huaja

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 94.5 lekë dhe do shitet me 95.7 lekë. Monedha evropiane euro do blihet...

A doli naftë në Shpirag? Vjen vendimi i gjigandit ‘Shell’

Gjigandi ndërkombëtar i hidrokarbureve, Shell, ka konfirmuar zyrtarisht dështimin e kërkimeve për naftë në Shpirag duke paralajmëruar tërheqjen e saj nga ky vendburim. Në raportin...

Rritja e pagave për arsimin dhe shëndetësinë, një lajm i mirë edhe për të rinjtë

Rritja e pagave për arsimin dhe shëndetësinë do të hyjë në fuqi më 1 korrik të këtij viti. Ministri i Financave, Ervin Mete njoftoi...

Këmbimi valutor/ Më sa këmbehen sot monedhat e huaja?

Sot, më 12 prill 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 94 lekë dhe shitet 95.3 lekë. Euro sot blihet me 101.2 lekë, ndërsa...

Euro bie poshtë 102 lekëve, në nivelin më të ulët që nga data 7 dhjetor

Kursi i këmbimit Euro-Lek vazhdon rënien dhe ka prekur një nivel të ri minimal për vitin 2024. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së...

Leku i fortë, Euro dhe Dollari marrin pak frymë (Kursi i këmbimit)

Sot dollari amerikan blihet me 93.1 lekë dhe shitet me 94.3 lekë. Euro blihet me 101.3 lekë dhe shitet 102.3 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje...

Detyrimi për ish të përndjekurit shlyhet pas 30 vitesh

Ish të përndjekurit, që sipas legjislacionit vendas kanë përfituar dëmshpërblim, do të duhet të presin të paktën 3 dekada për të marrë plotësisht atë...

KLSH: Rritja e shpenzimeve për PPP dhe arbitrazhet, risk për buxhetin

Kontratat koncesionare janë nënvizuar edhe një herë nga Kontrolli i Lartë i Shtetit, si një nga risqet fiskale kryesore për buxhetin. Sipas KLSH, kjo...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al