-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Ekonomia

Kursi i këmbimit/ Ja me sa po blihen dhe shiten euro, dollari dhe paundi

Sot, më 10 prill 2024, dollari amerikan blihet me 93.1 lekë dhe shitet me 94.3 lekë. Euro blihet me 101.3 lekë dhe shitet 102.3 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje me...

BSH: Kreditë e këqija bien në 4.6%, niveli më i ulët në 16 vite

Në sektorin bankar në vend janë 344 milionë euro kredi me probleme. Në raport me shkurtin e vitit të kaluar, vlera e kredisë së...

Kursi i këmbimit/ Luhaten sërish monedhat e huaja

Sot, më 9 prill 2024, dollari amerikan blihet me 93.7 lekë dhe shitet me 94.6 lekë. Euro blihet me 101.7 lekë dhe shitet 102.5 lekë. Franga...

Inflacioni zbret në 2.3%, niveli më i ulët që nga 2021

Rritja e çmimeve është ngadalësuar ndjeshëm gjatë muajve të fundit. INSTAT bëri të ditur se ndryshimi vjetor i indeksit të çmimeve të konsumit në...

Gjysma e pensionistëve sot po marrin pagesa të pjesshme

Në vitin 2023, gjysma e pensionistëve morën pagesa të pjesshme, për arsye se nuk kanë arritur të përmbushin kriteret e ligjit për Sigurimet Shoqërore...

Kursi i këmbimit/ Euro, dollari dhe paundi e nisin javën ters

Sot dollari amerikan blihet me 94 lekë dhe shitet me 94.9 lekë. Euro blihet me 101.9 lekë dhe shitet 102.6 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje...

Turistët shtrenjtojnë bregdetin, çmimet rriten me 25%

Brenda vitit, çmimet e pronave në bregdet janë rritur mbi 25%. Në resortet që po zhvillohen në Palasë, Orikum dhe Sarandë, çmimi maksimal i...

Leku ‘kthen’ kokëposhtë Euron dhe Dollarin

Sot dollari amerikan blihet me 94 lekë dhe shitet me 94.9 lekë. Euro blihet me 101.9 lekë dhe shitet 102.6 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje me...

Kursi i këmbimit/ Euro dhe Dollari keq e më keq në fundjavë

Sot dollari amerikan blihet me 94.2 lekë dhe shitet me 95.2 lekë. Euro blihet me 102 lekë dhe shitet 102.8 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje me...

Raporti/ Ekspertët: Përmirësimi i vlerësimit zgjeron bazën e investitorëve

Ekspertët mendojnë se përmirësimi i renditjes së Shqipërisë nga agjencia e renditjes Standard & Poor’s, në datën 22 mars 2024, ka një ndikim të...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al