-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Editorial

Shaban Murati: Pyetje retoriko-diplomatike për Quintin

Pyetje retoriko-diplomatike për Quintin-A ka "Asosiacion të komunave meksikane" në ShBA? -A ka "Asosiacion të komunave algjeriane" në Francë? -A ka "Asosiacion të komunave turke" në...

Shaban Murati: Një qen i rrahur vjen në Tiranë

Një qen i rrahur vjen në TiranëNjë qen i rrahur vjen që të gjejë një karrike në samitin e Tiranës. Është një qen, i...

Shaban Murati: Vuçiç tallet me BE-në si ushtar rus për llogari të Putinit

Në 1 dhjetor 2022 presidenti i Serbisë Vuçiç shpalli zyrtarisht sfidën e tij arrogante ndaj BE, duke refuzuar ftesën e Brukselit për të marrë...

Shaban Murati: Micotaqis zyrtarizon “Asosiacionin e komunave greke” në Shqipëri

Kryeministri i Greqisë Micotaqis zgjodhi jo rastësisht 110 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë për të përuruar dhe zyrtarizuar krijimin e “Asosiacionit të komunave greke”...

Shaban Murati: Këshillë qeverive të Shqipërisë dhe të Kosovës

E mendoj të nevojshme t’ju drejtohem me këshillën  që të ndaloni së përdoruri dhe ta hiqni nga qarkullimi diplomatik dhe politik fjalinë alogjike "Shqipëria...

Ditmir Bushati: Sfida e Shqipërisë dhe Kosovës

Seanca e përbashkët e Parlamenteve të Shqipërisë dhe Kosovës në prag të 110 vjetorit të pavarësisë, shënon një moment të rëndësishëm për kombin tonë.Ky...

Ditmir Bushati: Ripërtëritja e Procesit të Berlinit

Në prezantimin e programit pesë vjeçar të Komisionit Europian, më 15 Korrik të vitit 2014, Presidenti Juncker theksoi se nuk do të kishte zgjerim...

Shaban Murati: Patriarku i kishës ruse “non grata” si mbështetës i agresionit

Në 16 nëntor gazeta e njohur ruse “Kommersant” botonte deklaratën e patriarkut Kirill të kishës ortodokse ruse, i cili ankohej pse BE ka marrë...

Shaban Murati: Mund t’i kujtoni qeverisë socialiste mëkatet e saj ruse

Një ambasador shqiptar, në një takim nga fundi i vitit të kaluar me një diplomat të lartë të ambasadës së SHBA në Tiranë, duke...

Shaban Murati: A e kupton BE që Serbia po sjell luftën ruse në Ballkan?

Nuk mund të ketë qendrim më absurd se sa ai  i shefit të politikës së jashtëme të BE, Josep Borrell, i cili në 6...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al