-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Kryesore

“Shqipëria vendi më i rrezikshëm në Europë “, Rama-Berishës: Turp! Pjellë e sojit të lig

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka reaguar pas një deklarate të kreut të PD-së Sali Berisha për median britanike Daily Mail ku ai thoshte...

FOTO-Në Mitrovicë shfaqen posterët: “Putini në Kosovë”

Largimi nga institucionet i përfaqësuesve politikë të serbëve të Kosovës bëri që gjatë të shtunës të ketë tensione në pjesën veriore të vendit. Lista Serbe,...

FOTO-“Përdorte thikat për t’i kërcënuar”, detaje të reja nga “thrilleri” i 5-majit

Detaje të reja janë zbuluar për 52-vjeçarin Xherxh (Gjergj) Laçi, i cili për për shkak të bindjeve radikale, prej 6 vitesh mbante të ngujuar...

Blerim Latifi: Iluzioni i integrimit të serbëve në Kosovë

Largimi i serbëve nga institucionet e Kosovës është fundi i një farse të madhe, me të cilën kemi jetuar tash e sa vite. Fundi...

I shpëtoi atentatit para tre muajsh, gjendet i pajetë 45-vjeçari në Kuçovë

Ditën e sotme 46-vjeçari Admir Bejo është gjetur sot i vdekur në banesën e tij, në lagjen “1 Maji” në qytetin e Kuçovës. Dyshimet e...

Protesta e serbëve në veri, shqiptarët mbushin rrugët me flamuj: Jemi këtu

Banorët shqiptarë në Mitrovicën e Veriut kanë vënë flamuj të Kosovës dhe ata kombëtarë rrugëve në “Lagjen e Boshnjakëve”. Njëri nga organizatorët e këtij aktiviteti,...

Kokaina në kontejnerin e “Bana King” , burg për tre të arrestuarit

Gjykata e Durrësit ka caktuar 45 ditë arrest në burg për tre personat që u arrestuan, lidhur me sasinë e kokainës të kapur në...

Nis protesta e serbëve në veri: Nuk duam tjetër shtet

Në Mitrovicën e Veriut, një prej katër komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës, është thirrur një protestë nga Lista Serbe – partia...

Dhunë dhe terror, ngujoi për 6 vite gruan dhe fëmijët, arrestohet 52-vjeçari te 5-maji/ Emri

Policia e Tiranës ka arrestuar Xherxh Laçin, pasi për shkak të bindjeve radikale, bashkëshorten dhe fëmijët e mitur, prej më shumë se 6 vitesh,...

“Mos luaj me zjarrin!” Tensionet në Kosovë, Berisha: Përshëndes qëndrimin e NATO-s

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka reaguar në lidhje me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. Në një postim në rrjetin e...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al