-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Sport

Tronditet bota e futbollit! Futbollisti tenton që të vrasë veten

Një futbollist i skuadrës së njohur franceze, Nice po kërcënon prej mëngjesit të sotëm me vetëvrasje. Futbollisti ndodhet pranë urës Magnan të Nice. "Marca" shkruan...

Kombëtarja merr një tjetër goditje, dëmtohet Myrto Uzuni

Granada dhe Betis kanë zhvilluar ndeshjen në kuadër të javës javën së gjashtë në La Liga. Përballja u mbyll me rezultatin 1-1 por ndeshja nuk...

Thirrjet e tifozëve grekë kundër Kosovës, FSK: Të angazhohet UEFA edhe më fuqishëm

Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar pas pankartave kundër Kosovës të shfaqura mbrëmë në ndeshjen e kampionatit grek mes Olympiakosit dhe Arisit. FFK u...

Me 10 lojtarë në fushë, Dinamo i “merr nga duar” fitoren Laçit

Dinamo ka arritur të regjistrojë një fitore minimaliste kundër Laçit duke marrë një tre pikësh të rëndësishëm pas dy humbjeve të fundit. Ndeshja nisi intensive...

Lutje për agresorët, Xhokoviç nuk ndalet me sjelljet nacionaliste kundër Kosovës

Tenisti serb, Novak Xhokoviç për veç suksesit të tij në sportin të cilin ushtron ai shpesh përfshihet në ngjarjet e fundit që ndodhin në...

Ylli kuqezi shtang Interin dhe “ngre peshë” stadiumin

Interi ka pësuar humbjen e parë në Serie A këtë sezon dhe këtë ia ka shkaktuar Sassuolo në “San Siro”. Zikaltrit kaluan të parët në...

VIDEO/ “Karaiskaki” pushtohet nga parullat kundër Kosovës, grekët në mbështetje të serbëve

Ndeshja mes Olympiacos dhe Aris Thessaloniki duket se ka marrë parametra të tjera për veç në kuadër të sportit dhe lojës. Mbrëmjen e sotme tifozët...

Grushte dhe dhunë në futbollin shqiptar, Disiplina pezullon futbollistë dhe zyrtarë klubesh!

Komisioni i Disiplinës ka dalë me vendimet në bazë të javës së fundit. Skënderbeu i Superligës, AF Elbasani, Burreli dhe Flamurtari janë dënuar me...

VIDEO/ UEFA “flet” shqip dhe publikon videon emocionuese për Armando Brojën

Armando Broja u rikthyer në fushë pas 287 ditësh mungese. Te Shqipëria e presin krahëhapur për ndeshjen e radhës në tetor ndaj Republikës së...

Fitore minimaliste në Torino, Juventus “kënaqet” me një gol kundër Lecce-s

Juventusi ka fituar minimalisht 1-0 ndaj Lecces në stadiumin "Alliaz". Ndeshja nisi më një ritëm të qetë, me dy skuadrat që luanin një lojë...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al