-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Sport

Në stadium me drogë dhe armë, policia arreston më shumë se 250 tifozë

Policia e Buenos Airesit arrestoi më shumë se 250 tifozë të skuadrës River Plate të dielën, pasi u kapën në hyrje të stadiumit me...

I theu telefonin tifozit, Ronaldo: Isha i mërzitur me humbjen

Humbja ndaj Evertonit i dogji jo pak Cristiano Ronaldos, që duke dalë nga fusha e “Goodison Park”, humbi toruan nga vërshëllimat e tifozëve dhe...

Gola dhe spektakël në 45 minuta, futboll për panoramë mes Manchester Cityt dhe Liverpool-it

Në pjesën e parë (Premier League), Manchester City dhe Liverpool kanë dhuruar spektakël. 45 minutat e para përfunduan 2-1, me të dyja skuadrat që...

Nga Armando Broja tek Amir Khan, Florian Marku flet për karrierën dhe synime

Florian Marku ishte i ftuar në emisionin “Sport News” me gazetaren Enxhi Biba. Boksieri shqiptar foli për jetën e tij dhe për sfidat që...

UEFA me rregulla të reja, ndryshim i rëndësishëm për merkaton e verës

Çdo klub europian nuk mund të përdorë më shumë se 70% të të ardhurave të tyre për merkaton e transferimeve, rrogat e futbollistëve, si...

Futbolli i përshtatet teknologjisë, ndeshjet e La Ligës i ndiqni në Tik Tok

Një risi për transmetimin e ndeshjeve live vjen nga La Liga. Kampionati spanjollë ka vendosur që ndeshja Real Sociedad- Real Betis do të transmetohet...

Një portier ukrainas për Flamurtarin: Ika me nënën dhe vëllain prej luftës

Bogdan Kalinicenko, është portieri më i ri ukrainas që i është bashkuar ekipin së Flamurtarit. Edhe pse vetëm 16 vjeç portieri ka nisur tashmë...

Kërkesa zyrtare e Fidel Yllit: Të rihapen bastet sportive

Tashmë është zyrtare. Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar kërkoi rihapjen e basteve sportive. Kreu i këtij institucioni, Fidel Ylli shpjegoi arsyet se përse sipas tij...

Femrat e Shqipërisë dhe të Kosovës pësojnë nga 5 gola

Sërish humbje e thellë përballë Belgjikës. Kombëtarja shqiptare e femrave, humbi 0-5 duelin ndaj belgeve, i vlefshëm për eliminatoret e Botërorit 2023. Vajzat e Armir...

Disiplina pezullon trajnerin dhe tre lojtarë

Komisioni i Disiplinës në FSHF ka publikuar vendimet në lidhje me ngjarjet e fundit të ndodhura në futbollin shqiptar. VENDIMET KF Butrinti, për sjellje të gabuar...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al