-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kuvend

Opozita ul ‘armët’, ambasadorët shkojnë në seancë

Në seancën e sotme në Kuvend pritet dhe kthimi në normalitet pas marrëveshjes midis grupit të opozitës të Rithemelimit dhe mazhorancës për dy Komisionet...

Rithemelimi miraton anëtarët për dy komisionet, ja emrat

Janë zbuluar emrat e anëtarëve si dhe dy kryetarëve të Komisioneve Hetimore që do të ngrihen pas marrëveshjes mes Rithemelimit dhe PS-së. TIMS: Ervin Saljanji –...

Bardhi i çon draftin Ramës: Rrisni pensionet 300 Euro

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi ka dorëzuar në Kuvend propozimin e projekt-ligjit për rritjen e pensioneve në masën minimale 300 euro...

Spiropali thirrje opozitës: Partinë e bashkuat, të ulemi të gjejmë një zgjidhje tani

Ministrja për marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali ka ngritur zërin në seancën e sotme në Kuvend ku i ka bërë thirrje deputetëve të opozitës...

‘Investitorët Strategjikë’ sot në Kuvend, Rithemelimi me bojkotime mes përjashtimeve

Ditën e sotme pritet që të mblidhet Parlamenti i Shqipërisë me seancën që është planifikuar për në orën 10:00. Në rendin e ditës do të...

Glauk Konjufca shpallet i pafajshëm

Gjykata Themelore në Prishtinë ka liruar kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca nga akuza për përdorim të armës ose mjetit të rrezikshëm lidhur me hedhjen...

“Turp, turp”/ Protestuesit “mbërthejnë” Braçen, deputeti: Paskeni marrë Salën me vete?

Protestuesit të cilët kanë dalë për të kundërshtuar projektligjin për “Zonat e Mbrojtura” , janë “kapur” me deputetin Erion Braçe jashtë ambienteve të Kuvendit. “Turp,...

“Emigrantët” kalojnë sot në Kuvend

Marrëveshja me Italinë do të kalohet ditën e sotme në Kuvend për t’u votuar. Sa i takon marrëveshjes me Italinë për emigranten konfirmimi është thuajse...

Opozita sulm, Basha rri dhe i vështron nga karrigia, Rama i fut një “shuplakë”

Pa 23 deputetë të opozitës të përjashtuar edhe seanca e sotme plenare e Kuvendit të Shqipërisë ka qenë kaos dhe rrëmujë. Opozita bllokoi foltoren duke...

Rrëmujë në Parlament, Paloka i vë zjarrin rregullores

Pa 23 deputetë të opozitës të përjashtuar edhe seanca e sotme plenare e Kuvendit të Shqipërisë ka qenë kaos dhe rrëmujë. Opozita bllokoi foltoren duke...

Latest news

/5pyetjet.al