-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

19 deputetë/ Rama përjashton gjysmën e opozitës

Kryesoret

Partia Socialiste e drejtuar nga Edi Rama dhe që ka shumicën në Komisionin e Etikës së Kuvendit ka përjashtuar 19 deputetë të opozitës pas bllokimit të seancës së të enjtes dhe punimeve të Komisionit të Reformës Zgjedhore. 20 ditë u përjashtua Ervin Salianji për pajisjen zhurmuese dhe nga 10 ditë të tjerët.

Lista me deputetët;
Albana Vokshi
Sorina Koti
Elda Hoti
Lindita Metaliaj
Isuf Cela
Tritan Shehu
Lefter Geshtenja
Helidon Bushati
Xhelal Mziu
Luan Baçi
Edmond Spaho
Oerd Bylykhashi
Ervin Salianji
Saimir Korreshi
Kasem Mahmutaj
Ramadan Likaj
Kastriot Piroli
Qani Xhafa
Lodovik Hasani

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit