-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Breçani në spital, avokatët kërkojnë “lehtësime”: Në burg i rrezikohet jeta

Kryesoret

Kërkesa e avokatëve të Erzen Breçanit për të kryer ekspertizë mjekësore është pranuar nga GJKKO.

Sipas avokatëve dhe Breçanit ai ka probleme me zemrën dhe qëndrimi në qelinë e paraburgimit i rrezikon jetën. Seanca e radhës u shty për ditën e premte, ku do paraqiten dhe dy mjekët që kryejnë ekspertizën.

Avokatët kanë kërkuar ndryshim të masës së sigurisë për shkak të gjendjes shëndetësore të Breçanit, ky i fundit prej disa ditësh ndodhet në spitalin e burgut.

Erzen Breçani transportohet nga burgu në spital

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit