-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Investigim

Kontrata të dyshimta dhurimi, pyllit dhe rërës në Zvërnec u del pronari

Mes procedurave të dyshimta, një sipërfaqeje të majme prej 95 mijë metrash katrorë pyll dhe rërë në zonën e Zvërnecit i ka dalë pronari....

Parku “Rinia” në Elbasan u shndërrua në strehën e përdoruesve të drogës

Parku “Rinia” në Elbasan u premtua se do të shndërrohej në një prej më të bukurve në të gjitha trojet shqiptare, por sot parku...

Stacioni i mbetjeve urbane të Kamzës nuk ekziston, ku shkuan lekët?

Bashkia e Kamzës nuk ka ende një stacion të transferimit dhe impiant të diferencimit të mbetjeve, edhe pse në 23 maj të këtij viti...

A u shkel premtimi për ndërtimin e parkingut nëntokësor në Prishtinë?

Trafiku kaotik vijon të jetë një nga problemet madhore në Prishtinë. Në vitin 2019, ish-kryetari i Komunës Shpend Ahmeti premtoi se projekti i ndërtimit...

Pylli orbital apo i betonit?!

Kryebashkiaku i Tiranës në dhjetor të vitit 2016 premtoi se në 15 vitet e ardhshme do të mbillen 2 milionë pemë në Tiranë. Pas...

Zvarritje dhe shkelje, Rama shkel me të “dyja këmbët” bursën e energjisë

Qeveria shqiptare ka shkelur afatin e vendosur për vënien në punë të Bursës Shqiptare të Energjisë. Edhe këtë mandat, socialistët e kanë në listën...

BIRN: Kompanitë e lidhura me zyrtarët e PS që përfituan tenderat nga FSHZH e Agollit

Është ora 12:00 e një dite marsi me diell dhe Evelina Zguro përfiton nga pushimi i drekës për t’i hedhur një sy gropës ku...

Thellohet skandali! Qeveria i dha (me dijeni) inceneratorit të Tiranës 35 milionë euro pa leje mjedisore

Inceneratori i Tiranës në Sharrë, për një periudhë kohë ka vepruar pa leje mjedisore, që nga data e fillimit të kontratës në 2017-n, deri...

Arben Ahmetaj dështoi, nuk e mbajti premtimin për rindërtimin

Në Prill të këtij viti, nuk do të kishte më shenja nga tërmeti i nëntorit 2019, sipas një premtimi të ministrit të Rindërtimit Arben...

Fasha 700 kilovat; Rama e ktheu “strehën e maskarenjve” në ide novatore anti-krizë

Qeveria ka lajmëruar rikthimin e faturimit të energjisë përmes fashave, alternativë që socialistët e hoqën pas ardhjes në pushtet duke e etiketuar si ‘strehë për maskarenjtë’. 7 vite më vonë qeveria risjell këtë mënyrë faturimi me argumentin ‘krizë energjitike’. Çdo familje që aktualisht paguan 8 mijë lekë në muaj...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al