-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Investigim

“Investimet strategjike” kërcënojnë zonat e mbrojtura në bregdet

Në skajin më jugor të Shqipërisë, në Kepin e Stillos, mund të shkohet ose në një rrugë këmbësorësh që nis nga fusha e Vrinës,...

Shteti me qira, si u ngarkua buxheti me kostot e PPP-së për doganën e Tiranës?

Në fillim të shkurtit, kryeministri Edi Rama postoi në faqen e tij në ‘Facebook’ disa foto të ndërtesës së rikonstruktuar të Drejtorisë Rajonale të...

Qeveria i hap rrugë resorteve pas rishikimit të kufijve natyrorë të Parkut të Butrintit

Raimond KolaQeveria shqiptare përmbylli në fund të prillit procedurat ligjore për ndërtimin e një resorti turistik në Gjirin e Manastirit në Sarandë.Resorti është i...

Ekskluzive/ Lista me institucionet dhe shumat që ushqyen inceneratorin e Tiranës

Inceneratori i Tiranës është një minierë ari që ushqehet me lekë nga të gjitha krahët. Çdo ditë dalin të dhëna tronditëse për skemën e...

Ekskluzive/ Dokumenti që rrëzon alibinë e Ramës për pagesat e inceneratorëve

Dosja e inceneratorëve është më e “nxehta” që drejtësia shqiptare ka në dorë për momentin. Brenda tre muajve në burg kanë shkuar një ish-ministër...

AUDIO-Deputeti Hajdar Beqa “bëhet” drejtor burgjesh

Deputeti i PDK-së Hajdar Beqa duket se synon të marrë kompetencat e drejtorit të përgjithshëm të burgjeve të Kosovës.“5pyetjet.al” ka mundësuar zbardhjen e...

Në Pejë nga aksioni i së martës, 17 të arrestuar dhe 5 milionë euro pasuri e ngrirë,

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore në Pejë, ka realizuar të martën një aksion kundër krimit të organizuar, ku k arrestuar 17...

Në veri të Mitrovicës: Policia gjen armë, drogë dhe aparate për kriptovaluta

Policia ka njoftuar se si rrjedhojë e hetimeve për rastin e ndodhur me datën  20 shkurt 2022 në Mitrovicë Jug, ku dyshohet për veprat...

Pas rritjes së numrit të grabitjeve, Policia e Kosovës shton operacionet

Pas rritjes së numrit të rasteve të grabitjes në kryeqytet, policia ka shtuar operacionet.“Njëra prej detyrave është ndalimi i automjeteve, ndalohen automjetet, vozitësi verifikohet, kontrollohet automjeti dhe personi”,...

Ku e ke shtëpinë? 15 vjet në kërkim të rrugëve, miliona euro avulluan dhe adresat janë lëmsh

Gjykata e Dibrës nuk arriti të zhvillonte seancën e fundit për vitin 2021 me të gjykuar ish-shefin e komisariatit të Dibrës, Robert Aga dhe...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al