-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Rruga e Arbrit

Aksident me dy të vdekur në Rrugën e Arbrit

Një aksident i rëndë me dy viktima ka ndodhur në orët e paradites së sotme në Rrugën e Arbrit. Nga informacionet e para mësohet se...

Qafë Murrizë/ Evakuohen pasagjerët e bllokuara nga dëbora

Policia ka evakuuar të gjithë pasagjerët që ndodheshin në automjetet e bllokuara për shkak të reshjeve të dendura të dëborës në Qafë Murrizë. Mësohet se...

U bllokuan nga bora, nis lëvizja e mjeteve në Rrugën e Arbrit

Për disa orë me radhë, thuajse 300 mjete u bllokuan në Qafë Murriz për shkak të reshjeve të dëborës. Mësohet se tashmë ka nisur qarkullimi...

Rruga e Arbrit mori miliona euro, tani po bllokon qindra njerëz

Vijon të jetë tepër e rënduar situata në Qafë Murriz ku për shkak të reshjeve të dendur të dëborës, kanë mbetur të bllokuar në...

Balluku në Rrugën e Arbrit: Kufizoni qarkullimin, stuhia do të zgjasë deri në…

Zëvendëskryeministrja, njëkohësisht dhe Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ishte në Rrugën e Arbrit për të parë nga afër punën që po bëhet...

Policia e shtetit: Tre rrugët që ka bllokuar dëborë! Kujdes gomat

Si pasojë e reshjeve të dëborës që vijojnë të bien në Rrugën e Arbrit dhe në malësinë e Krujës policia njofton se janë bllokuar...

Makina përmbyset mbi urë, aksidentohet çifti

Një aksident është regjistruar në dalje të tunelit numër 3 të rrugës së Arbrit, në fshatin Shkallë të Xibrit. Mësohet se mjeti është përmbysur...

Tuneli i Murrizit shtyhet për në 2025-ën/ Gropa e zezë që vazhdon që të “rrjepë” buxhetin

Tuneli i Murrizit nuk do të jetë gati as këtë vit. Në fakt duhet të ishte në vitin 2022, por që është shtyrë herë...

Cikloni çau asfaltin në Dibër, rruga mbushet me ujë!

Stuhia "Ciaran", e cila ka prekur disa vende të Europës, prej mesditës së djeshme ka shkaktuar përmbytje rrugësh, probleme në qarkullimin e mjeteve dhe...

Shqipëria zgjohet me ciklon! “Arbri” dhe rrugët me probleme nga Jugu në Veri

Stuhia Ciaran, e cila ka prekur disa vende të Europës, prej mesditës së djeshme ka shkaktuar përmbytje rrugësh, probleme në qarkullimin e mjeteve dhe...

Latest news

/5pyetjet.al