-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Vetëm në ngritje që nga fitorja me Poloninë, Shqipëria tre pozicione më lart në renditjen e FIFA-s

Kryesoret

Kombëtarja ka shënuar rritje me tre pozicione në listimin e FIFA-s pas ndeshjeve të zhvilluara në muajin shtator.

Barazimi 1-1 kundër Çekisë dhe fitorja në shtëpi 2-0 kundër Polonisë i dha një hov ngritjeje kombëtares.
Më parë Shqipëria renditej e 65 ndërsa tani është ngritur në vendin e 62-të 1395 pikë.
Ndërsa vëllezërit tanë nga Kosova në këtë fazë kanë rënë me tre pozicione pas barazimit

2-2 në Prishtinë me Zvicrën dhe humbjes 2-0 me Rumaninë.

Kosova renditej e 109-ta ndërsa tani ka rënë në vendin e 111-të me 1181 pikë.

Vendin e parë të renditjes e merr Argjentina e cila ndiqet nga Franca në vendin e dytë. Më pas renditet e treta Brazili. Top dhjetëshen e plotësojnë Anglia, Belgjika, Kroacia, Holanda, Portugalia, Italia dhe Spanja.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit