-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

A jeni akullore? Dako del nga gjykata dhe ‘kyç’ gojën

Kryesoret

Në datë 17 Prill gjykata e Posaçme do të vendosë nëse dosja e Vangjush Dakon do të kalojë ose jo për gjykim në themel. Seanca e parë e gjyqit paraprak u zhvillua ditën e sotme. I pranishëm ishte edhe vetë ish-kryetari i bashkisë që akuzohet për shpërdorim detyre.

A keni shpërdorura detyrën? A jeni akullore? E pyetën gazetarët Dakon, por ish-kryetari i bashkisë u largua duke mos pranuar që të flasë. Ai u shoqërua nga forcat e policisë, pasi ndodhet në arrest shtëpie.

Dako akuzohet për dy raste për shpërdorim detyre, njëra ka të bëjë me shëtitoren dhe tjetra me dhënien e lejes së një pallatit 7 katësh por që u ndërtua 11 kate dhe u dëmtua nga tërmeti. Nën akuzë janë edhe 10 ish bashkëpunëtorë të tij.

Vangjush Dako shkon i qeshur në gjyq

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit