-sidi education-spot_img
22.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Tiranë/ ‘E qëllova se u nxeha’, plagosi gruan me thikë, merret vendimi për 52-vjeçarin

Kryesoret

Gjykata e Tiranës dha ditën e sotme vendimin për 52-vjeçarin Jakup Shahu i cili dy ditë më parë plagosi me thikë në qafë e trup bashkëshorten Edlira Shahu.

Mësohet se Gjykata ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për Shahun. Autori nuk është i panjohur për Policinë pasi ishte dënuar me 13 vite burg për një vrasje në Selitë të Tiranës në 2011 si dhe për dhunë para gjashtë muajsh.

Arsyeja e plagosjes mësohet të ketë qenë xhelozia, ndërkohë që autori në Gjykatë është shprehur se nuk kishte për qëllim ta qëllontë gruan e tij, dhe se ndodhi për shkak të një debati.

“Nuk doja ta qëlloja, por u nxeha. E qëllova në debat e sipër”, mësohet të jetë shprehur Shahu në gjykatë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit