-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Botërori 2022

Dridhet Argjentina, lëndohet ylli i ekipit?

Mediat argjentinase raportojnë se Paulo Dybala, Alejandro Gomez dhe Christian Romero janë lojtarët që kanë ndjerë shqetësime dhe ende nuk e kanë të sigurt...

Lojtari më i vjetër në Botëror vjen nga Meksika

Alfredo Talavera është lojtari më i vjetër që do të marrë pjesë në “Katar 2022”. Veterani meksikan do të jetë 40 vjeç e 63...

Sa para do të marrë fituesi i Kupës së Botës në Katar?

Të dielën nis Kampionati Botëror i Katarit. 32 ekipe pjesëmarrëse do të luftojnë për trofeun e çmuar të këtij turneu. FIFA ka ndarë 440...

Ndalohet alkooli në Kupën e Botës

Dy ditë para fillimit të Kampionatit Botëror në Katar, është ndaluar shitja e pijeve alkoolike në tetë stadiumet ku do të zhvillohen ndeshjet futbollistike. Birra...

Ronaldo: United më futi në kurth, po fitova Botërorin pensionohem nga futbolli

Cristiano Ronaldo ka deklaruar se nëse Portugalia fiton Kupën e Botës do të tërhiqet nga futbolli. “Trajneri ynë është fantastik dhe unë jam optimist....

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al