-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Zgjedhjet 2023

Denoncimi: Manovra si u votua në Belsh me shenjat “1”, “PS” dhe “10”

Deputeti demokrat, Dashnor Sula ka publikuar në rrjetet sociale, disa foto që tregojnë se tek kuadrati ku duhej vendosur shenja "X" ose "+", votuesit...

Rama: Hipotekën e kapën të fuqishmit e PS-së! Sekretarja e Përgjithshme me lekë në dorë…

Kryeministri Edi Rama pasi kaloi një dekadë në pushtet ka kuptuar se në Kadastër ka korrupsion dhe zonë trafiku interesash. Kritikoi të vetët. U...

ME VIDEO-Berisha: Hap pas hapi, si u manipulua votimi në Kamëz

Sali Berisha ka paraqitur sot pamje filmike, të cilat sipas tij faktojnë manipulimin e zgjedhjeve për bashkinë Kamëz. Në pamjet e marra nga kamerat...

Noka del nga prokuroria: SPAK të tregojë që nuk është në “xhepin” e Ramës

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka u paraqit sërish në SPAK të premten. Thirrja e Nokës në prokurorinë e posaçme kishte lidhje me kallëzimet...

KQZ i jep mandatin Veliajt dhe pesë socialistëve të tjerë

Në mbledhjen e sotme, KQZ ka miratuar tabelat përfundimtare duke u dhënë mandatin gjashtë kandidatëve socialiste për kryetar bashkie. rion Veliaj në Tiranë, Sotiraq Filo...

Hapen tre qendra votimi në Elbasan

Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve vendosi sot rinumërimin e votave për kryebashkiak në Elbasan vetëm në 3 prej QV-ve ku raportohet të ketë pasur...

Meta nxjerr videon: Shikoni si u mbushën kutitë në Kuçovë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka postuar një video në faqen e tij në Facebook, që është shpërndarë më herët nga Lefter...

Të burgosurit i dhanë fitoren socialistit! Hapen kutitë në Rrogozhinë

Ditën e sotme KAS vendosi që të hapë kutitë për kandidatin për bashkinë e Rrogozhinës. Pas dëgjoi palët, Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve u...

Hapet kutia e 14 Majit! PS i kishte marrë 63 vota PDIU-së

PDIU merr mandatin e dytë në këshillin bashkiak Mallakastër. Proceset post-zgjedhore për parregullsitë e 14 Majit vazhdojnë që të trajtohen nga KQZ dhe KAS. Ditën...

“Tradhtari ishte brenda”! Doshi: Basha luftoi që opozita të humbiste në Shkodër

Zgjedhjet e 14 majit treguan se PSD e Tom Doshit ishte faktor pasi mori mandate për Këshilla Bashkiak në veri e jug. Por për...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al